Jsme nejmladší družinka nejmladších členů a členek našeho 148. oddílu Rys. Vznikly jsme po několika měsících zkušebního fungování, a to v září 2013. Od té doby si říkáme Myšky.

Na schůzkách hrajeme hry, vyrábíme maličkosti nejen z papíru, vedeme si zápisník, učíme se zajímavé věci, které nám jinde neřeknou, smějeme se, povídáme si, a snažíme se zlepšovat v tom, co nám ještě nejde. Jak nám to jde můžete vidět v naší stezce.

Na výpravách, které jsou většinou dvakrát za měsíc, chodíme na výlety za zajímavostmi nejen v blízkém okolí Prahy. I ty jsou plné her, ušlých kilometrů, smíchu, ale třeba i soustředění za hledáčkem foťáku, soutěžení nebo přemýšlení při zapeklitých úkolech. Často se během výpravy potkáme s Koťaty, při těch vícedenních i s Rysy a Rovery.

Celým rokem 2013/2014 nás provázela česká zvířátka, pro rok 2014/2015 to byly české pohádkové postavičky. Letos, v roce 2015/2016 jsou to různé zajímavé profese. Učíme se od nich to, co jim jde nejlépe, pomáháme jim, nebo si s nimi hrajeme. A to na schůzkách i výpravách.

Jako Rysové a Koťata, i my jezdíme v létě na tábor. V létě 2014 jsme strávili 14 dní s celým oddílem v Jižních Čechách na Cestě kolem světa s panem Foggem, kterého se nám podařilo provést všemi nesnázemi, a doprovodit ho zpět do Londýna, a to i s krásnou princeznou. Tábor 2015 se nesl v duchu Středověku , na jeho přelidněném začátku jsme vypluli objevit novou zemi, osídlili ji, rozvinuli kulturu, vzdělání a umění, a na konec se vydali objevit Ameriku. I letos se chystáme na tábor.

Zaujalo vás, co děláme?

V Myškách máme teď právě tolik dětí, kolika jsme schopní zajistit zajímavý a plnohodnotný program. Pokud máte zájem dát svého předškoláka k nám do oddílu, napiště prosím příslušnému vedoucímu, zapíšeme si Vás, a dáme Vám vědět, až budeme mít místo.

členové

V roce 2013, kdy Myšky vznikly, bylo ve družince sedm členů, bývalá nejmladší Koťata. Byli to:

• Sisi
  • Kačer
  • Zombík

• Během jara 2014 se k nim připojili:

• Anežka (Chobotnička)
  • Stín
  • Jonáš (Kostík)
  • Sára

• Na táborovou Cestu kolem světa s panem Fogem se vydali:

• Kačer