Jsme parta kluků a holek od 11 do 15 let. Společně trávíme čas na schůzkách, výpravách a v létě tři týdny na táboře nedaleko Vlašimi. Jsme rozděleni na čtyři družiny, Sýkorky a Veverky (holky) a Sviště a Káňata (kluci).

Na schůzkách hrajeme hry, učíme se novým věcem, pracovat v týmu i zlepšovat sebe sama. Zkoušíme debatovat na různá témata, vyrábíme i zpíváme. Družinové schůzky vede náš rádce za pomoci našich vedoucích. Rádce je obvykle nejstarší a nejzkušenější člen družiny, který úzce spolupracuje s vedením a spolu s nimi pro zbytek Rysů připravuje program. Je to taková spojka mezi vedením a družinou.

Na výpravy vyrážíme zpravidla jednou za čtrnáct dní do okolí Prahy. Dokud to jde, snažíme se vyrážet na akce vícedenní, tzn. od pátku do neděle do přírody. Venku spíme pod plachtičkami a vaříme si na ohni. Zkoušíme různé survival vychytávky, třeba jak rozdělat oheň pomocí křesadla, co v přírodě sníst, když nic jiného není po ruce nebo třeba jak si vyudit maso. Když je chladno a venku se nám už spát nechce, jezdíme i do budov, většinou na skautské základny. Tam vyrážíme obvykle s celým naším velkým oddílem tzn. i s Koťaty (vlčata a světlušky) a rovery Leopardy. V neposlední řadě přes zimu jezdíme na akce jednodenní (zpravidla v sobotu). To potom vyrážíme za zajímavostmi, jako jsou rozhledny, zříceniny, naučné stezky, či vrcholky kopců.

V létě jezdíme na tři týdny na tábor. Je to vrchol celoročního programu, má své kouzlo. Na táboře, ne jen že děláme to, co nás baví a učíme se novým věcem jako přes rok, ale učíme se žít (přežít) samostatně. Sami si vaříme, pereme nebo hlídáme tábor. Celým táborem je taky protkaná etapová hra, po té pak tábor pojmenováváme. Jaké tábory se uskutečnili, se můžete podívat v sekci Tábor a fotodokumentaci pak prostudovat v galerii.

"Rysové jsou chytré šelmy, se vším poradí si hned.
Zdatní jsou a rychlí velmi, na to vemte jed."

Dnes je 25. 4. 2024
svátek má Marek.