V této rubrice najdete shromážděné informace pro celý oddíl dohromady. Pokud vás zajímá pouze jedna věková skupina, podívejte se do rubriky Oddíl, kde je docházka, bodování nebo kronika pro každou věkovou kategorii zvlášť.

Datum Aktualita
  • 21. 03. Máme úplné informacek rysí výpravě na Děd.
  • 17. 03. Přidáno pár fotek ze společné výpravy v Měsíčním údolí
  • 27. 02. Přidány fotky z kotěcí výpravy do Berouna.
  • 24. 02. Byly přidány také fotky z výpravy Myšek.

Datum Novinka
  • 23. 02. První Myščí únorová výprava, která pro ostatní ale byla už druhá, nás zavedla, stejně jako Rysy, do Říčan. Po společné jízdě vlakem nám Rysové utekli a šli vlastní cestou. My jsme došli až k rybníku Jurečku, kde jsme si dali svačinu a taky jsme potkali Křečkovu kamarádku. Po celou výpravu jsme měli za úkol vést vedoucích po turistických značkách. Šlo nám to skvěle, poznali jsme dokonce několik druhů značek. Po nějaké době nás dohonil Monte. Stavili jsme se na chvíli na hřišti a pak pokračovali dál po zelené. Cestou jsme si zahráli na Kukačky a pak už jsme se začali těšit na oběd a také počítat, kolik minut do oběda zbývá. Po obědě jsme zašli hlouběji do lesa, kde byla spousta ledu, po kterém se dalo skvěle klouzat. A taky padat... V lese jsme hledali přírodniny a stavěli z nich domečky pro skřítky a broučky. Pak už jsme pomalu došli zas do Říčan a cestou si zahráli ještě pár her. Na nádraží nám zbyla spousta času, tak jsme stihli ještě svačinu, zkoušeli jsme cvičit psa a taky jsme si zahráli Rybičky. Pak už nám přijel vlak, ve kterém seděli opět Rysové, a rozjeli se zpět do Prahy.
  • 09. 02. Na únorovou jednodenku jsme s Rysy vyrazili poznávat krásy Prahy. Sešli jsme se s Koťaty na Hlavním nádraží a odtud vyrazili metrem na I.P. Pavlova kde jsme sedli na dvaadvacítku a dojeli na Újezd. Vyrazili jsme zjistit v jakém intervalu jezdí lanovka a s potěšením jsme zjistili, že odjíždí za pár minut. Nalodili jsme se tedy do lanovky a nechali se vyvézt na do půlky petřínského kopce na zastávku Nebozízek. Tam nám Vlas rozdal zadání a úkolem naší družiny bylo splnit úkoly a vrátit se na čas na horní stanici lanovky. Podívali jsme se tak třeba na Pražský hrad, abychom spočítali zámecké schody a do Nerudovi ulice na dům U Dvou slunců. Zjistili jsme kdo byl Vladimír Vojíř a v jaké pozici se nachází socha Vrchlického. Podařilo se nám dokonce zabloudit při hledání sochy Herkula, které jsou naneštěstí v okolí hned dvě. Po splnění všech úkolů jsme se všichni sešli a vyrazili ke správné soše Herkula, kde jsme si dali oběd a vyhodnotili jsme kvíz. Pak jsme vyrazili na Anděl a nasedli jsme do tramvaje č.16, která nás dovezla k vinohradskému sokolu, kde jsme měli zamluvenou plaveckou dráhu. Rychle jsme se převlékli a pospíchali do bazénu. Měli jsme možnost si splnit velkou část odborky Plavec, vyzkoušet několik plaveckých stylů i si skočit šipku. Potom nám Liška pověděla jak správně zachraňovat tonoucího člověka a mohli jsme si vyzkoušet vše i v praxi. Pak už se ale čas nachýlil a my museli z bazénu ven. Pak už zbývalo se jen umýt, obléct a vyfénovat vlasy a rozešli jsme se kolem čtvrté hodiny před sokolovnou.
  • 26. 01. Jako každý rok, i letos jsme se s oddílem zúčastnili tradičního zimního přechodu Brd. Sešli jsme se v sobotu ráno na Vršovickém nádraží a s trochou úsilí se vešli do vlaku společně s mnoha dalšími oddíly. Nakonec jsme ulovili v celku dobré místo a tak cesta byla i přes všechna očekávání pohodlná. Vystoupili jsme s velkou částí vlaku v Rymaních, kde jsme zahájili výpravu. Společně s davem jsme se přesunuli přes Mníšek pod Brdy na Kytínskou louku. Tam jsme měli čas si vyměnit Brděnky, koupit nějaký upomínkový předmět a dát něco dobrého k jídlu. V jednu hodinu byl společný nástup, na kterém se k každý přítomný oddíl uvedl svým pokřikem a který jsme zakončili Junáckou hymnou. Pak se každý oddíl vydal svou cestou. My jsme vyrazili na rozcestí Červený kříž, kde jsme se rozloučili s Koťaty a pokračovali dále po červené. Během cesty jsme si ještě zahráli pár her. U skalky, jsme se napojili na zelenou, která nás zavedla až do Řevnic, kde už jsme se opět začali potkávat s ostatními oddíly. Do vlaku jsme se vešli jen tak tak a dojeli zpět do Prahy unavení, ale spokojení.
    další zápisy -->
    Bodování