Od tábora 2019 jsou zatím poslední členové Myšek opět součástí Koťat, a od září 2019 družinka Myšek není aktivní. Níže si můžete přečíst něco o tom, jak jsme fungovali.

Jsme nejmladší družinka nejmladších členů a členek našeho 148. oddílu Rys Rys. Vznikly jsme po několika měsících zkušebního fungování, a to v září 2013. Od té doby si říkáme Myšky.

Na schůzkách hrajeme hry, vyrábíme maličkosti nejen z papíru, vedeme si zápisník, učíme se zajímavé věci, které nám jinde neřeknou, smějeme se, povídáme si, a snažíme se zlepšovat v tom, co nám ještě nejde. Jak nám to jde můžete vidět v naší stezce.

Na výpravách, které jsou většinou dvakrát za měsíc, chodíme na výlety za zajímavostmi nejen v blízkém okolí Prahy. I ty jsou plné her, ušlých kilometrů, smíchu, ale třeba i soustředění za hledáčkem foťáku, soutěžení nebo přemýšlení při zapeklitých úkolech. Často se během výpravy potkáme s Koťaty, při těch vícedenních i s Rysy a Rovery.

Mezi lety 2013 a 2019 Myškama prošlo 40 dětí. Z toho 10 jich je v roce 2019 už v Rysech a 16 v Koťatech.

Celým rokem 2013/2014 nás provázela česká zvířátka, pro rok 2014/2015 to byly české pohádkové postavičky. V roce 2015/2016 to byly různé zajímavé profese.

Jako Rysové a Koťata, i my jezdily Myšky v létě na tábor. V létě 2014 strávili 14 dní s celým oddílem v Jižních Čechách na Cestě kolem světa s panem Foggem, kterého se nám podařilo provést všemi nesnázemi, a doprovodit ho zpět do Londýna, a to i s krásnou princeznou. Tábor 2015 se nesl v duchu Středověku , na jeho přelidněném začátku jsme vypluli objevit novou zemi, osídlili ji, rozvinuli kulturu, vzdělání a umění, a na konec se vydali objevit Ameriku.

Dnes je 8. 12. 2019
svátek má Květoslava.