V této rubrice najdete shromážděné informace pro celý oddíl dohromady. Pokud vás zajímá pouze jedna věková skupina, podívejte se do rubriky Oddíl, kde je docházka, bodování nebo kronika pro každou věkovou kategorii zvlášť.

Datum Aktualita
  • 14. 02. Na stránce táborů jsme přidali prezentace ze schůzek rodičů.
  • 04. 02. Připravili jsme aktualizované informace k táboru.
  • 26. 01. Fotografie ze Zimního přechodu Brd.
  • 26. 01. V Kronice si můžete přčíst zápis ze Zimního přechodu Brd.

Datum Novinka
  • 25. 01.

Zimní přechod Brd je tradiční akce, na kterou jezdní celý oddí. Jako obvykle, nacpaným vlakem plným skautů, jsme dojeli do Rymaní. Pod zastávkou jsme výpravu zahájili pokřiky. Po žluté značce jsme se vydali směrem ke Kytínské louce. U zámku v Mníšku jsme si udělali zastávku na svačinu a po ní si zahráli na babu. Jedno Kotě a dva Rysové utvořili skupinky, Rysové měli zavázané oči a Kotě je vodilo. Zvláštní skupinky vytvořili roveři vedení Klíštětem a pro legraci se přidala i jedna skupinka vedoucích. Po této taškařici jsme pokračovali dále až na Kytínskou louku, kde už byla spousta skautů. Dali jsme si rozchod, naobědvali jsme se, měnili Brděnky, koukali, co mají ve stánku a mohli jsme si i dát čaj. V jednu hodinu byl společný nástup zakončený pokřiky všech oddílů. Zašel tam za námi i Král. Po nástupu jsme si dali ještě jednu hru. Pak si pro Chobotničku, Pavlíka, Mandarinku a Vločku přijely maminky, protože odjížděli na hory. My ostatní jsme se vydali dál k hřebeni a za ním začali sestupovat k Berounce. Na rozcestí s modrou značkou jsme si dali další zastávku. Někteří z nás se došli podívat na Jezírko a pak jsme společně začali scházet prudký kopec do údolí. U přístřešku pod Píšťákem jsme si zahráli Molekuly. Do Řevnic na nádraží jsme došli asi deset minut před odjezdem vlaku. Ten byl také dost plný, ale někteří z nás tentokrát i seděli. Na hlavním nádraží jsme se rozloučili pokřiky.

Zapsal: Zlatý Vlas

• 12. 01.

Senečák

Z kraje roku jsme se s Rysy vydali do nově zrekonstruované základny Senečák v Plzni. Cesta byla poklidná a rychle utekla. Do zastávky Plzeň Bolevec jsme dorazili už za tmy a vyslali jsme rovnou rychlou četu do Billy pro snídani. K základně to bylo jen kousek, a my se nestačili divit, v čem že to budeme bydlet. Oproti běžným základnám, tohle vypadalo jako hrad :D. Po vybalení a zabydlení jsme se sešli v jídelně a společně naplánovali, co budeme na výpravě vařit. Poté jsme si chtěli zahrát Mašinku, při které je nutná tma, a narazili jsme na drobný zádrhel. V chodbě byla fotobuňka. Takže jsme zahájili akci shazování pojistek, samozřejmně jen od světel, a opět jsme narazili. Po shození pojistek se rozsvítilo nouzové osvětlení. A tak jsme posbírali bundy a čepice a jali se zakrývat světla. Výsledek byl uspokojivý a tak jsme si hru i přes nástrahy zahráli. Ráno jsme po rozcvičce a snídani vyrazili na nákup. Každá družina dostala část seznamu, který měla nakoupit. Když měli vše v košíku a spočítáno, dostali úměrný obnos peněz a svou část si zaplatili. Do vaření oběda se pustili Káňata a Veverky a uvařili skvělé milánské špagety. Mezitím se Svišti a Sýkorky učili, jak transportovat zraněné. Odpoledne jsme hráli velkou hru, při které jsme stavěli klášter. Výsledky byly velmi těsné, nakonec ale zvítězila Káňata. Večer jsme prožili příběh s Helenou Kellerovou a poté ještě zblajzli druhou večeři. V neděli se po rozcvičce a zabalení věcí vrhli na vaření oběda Svišti a Sýkorky, zatímco si Káňata a Veverky s Liškou zkoušeli zdravovědu. Po závěrečném úklidu jsme vyrazili na vlak, na nádraží jsme ještě stihli udělat společné foto.

zapsala: Majda

• 12. 01.

Kotěcí přespávačka

Jako již tradičně první lednovou výpravu Koťata využila na prozkoumávání našeho rodného města. Tentokrát jsme začali přespáváním v klubovně. Po příchodu a večeři jsme si vyslechli příběh o Faustově domě a snažili se vypátrat, kde dnes pan Faust přebývá. Jenže to nebylo tak jednoduché, byli jsme rozděleni do třech místností a za každé otevření dveří jsme museli zaplatit tolar. Po splnění mnoha úkolů a společném dumání nad nápovědami jsme dorazili do Brázdova parku, kde na nás čekal dopis, že pana Fausta potkáme v sobotu v muzeu.

V sobotu po snídani měla každá družina za úkol naplánovat oběd, nakoupit suroviny a uvařit jídlo pro celou družinu a jednoho vedoucího. Teď teprve jsme pocítili, jak malá je naše kuchyňka a že dvě plotýnky pro tři družiny je trošku nepraktické. Vše jsme ale nakonec zvládli včas a moc jsme si pochutnali. Po obědě jsme vyrazili na Malostranské náměstí, kde nám v jeho okolí každá družina představila jednu zajímavou památku, o které si předtím v klubovně vyhledala informace. Protože nám zbylo trochu času, šli jsme si zahrát hru do nedalekého parku, kde nás překvapila spousta pávů. Pak už nastal čas vyrazit do Muzea pražských pověstí a strašidel. Tam nás starobylý mnich provázel temnými pražskými uličkami kolem duchů, strašidel a kostlivců a vyprávěl nám spoustu zajímavých a občas i strašidelných příběhů. Když jsme se dostali zpět na denní světlo, vyrazili jsme zpět k tramvaji, která nás zavezla zpět ke klubovně.

zapsala: Elík

další zápisy -->