Lynx

Lynx je parta roverů od 15 do 26 let, která vznikla v září 2014. Rovering má u nás v oddíle už dlouholetou tradici, ale jak to tak bývá, postupem času roveři zakládají rodiny a věnují se pak rodinnému skautingu nebo oldskautingu. Cílem Lynx je vytvořit kontinuální roverskou družinu, ve které se prolínají "puberťáci" s dospělými.

Co děláme?

O víkendech jezdíme do přírody, kde si rádi zkoušíme různé survival vychytávky. Spíme pod širákem zavěšeni v hamakách a touláme se krajinou... Ani zimní měsíce nás od čundru neodradí. V týdnu vyrážíme za kulturou, na lasergame, prostě tam kam nás to zrovna táhne. Účastníme se i větších akcí jako je zimní přechod Brd, Obrok, Intercamp... A v roce 2015 se čtyři z nás vypravili i na celosvětové Jamboree do Japonska. Snažíme se naplnit roverské heslo Sloužím! tak pomáháme oddílu kde je zrovna potřeba. S celým oddílem vyrážíme na tradičná akce, jako je akademie, oddílové narozeniny, Krty a další. Fotky z akcí najdete v galerii :) Jako celý oddíl i my se letos chystáme na tábor, který budeme mít na stejném místě jako Rysové nedaleko Vlašimi.

Skauting po patnáctém roku nekončí, otvírají se jen nové dveře a je už jen na tobě co za nimi s rovery objevíš :).

Zaujalo vás, co děláme?

Jsme otevřeni novým věcem a rádi poskytneme azyl roverům z jiných měst studujícím v Praze. A nebo prostě těm, kteří ještě neměli čas se skautingem začít.

Máš jakýkoliv dotaz?

Neváhej se obrátit na Kačku kacula.hrebikNAseznam.cz

Co a jak?

Nejaktuálnější informace vždy najdeš na Facebookové skupině Lynx.

Dnes je 26. 4. 2019
svátek má Oto.